mvb

LICENCJA NA BEZPIECZEŃSTWO

Samodzielna księgowa

Miejsce pracy: Szczecin

Opis stanowiska:
• Prowadzenie księgowości spółki;
• Sporządzanie deklaracji podatkowych, bilansów i sprawozdań finansowych na potrzeby instytucji zewnętrznych (m.in. US, GUS, ZUS, ) oraz zarządu;
• Współpraca z instytucjami zewnętrznymi i organami podatkowymi;
• Sporządzanie deklaracji podatkowych ZUS, PIT;
• Analiza i ocena bieżącej sytuacji finansowej spółki oraz kontrola rentowności realizowanych działań i inwestycji;
• Analiza i kontrola zapisów księgowych;
• Prowadzenie ewidencji środków trwałych (amortyzacja, umorzenie);
• Rozliczenia kasowe;
• Zarządzanie bieżącą płynnością spółki oraz bieżącymi płatnościami;
• Współtworzenie budżetu oraz planów finansowych firmy.

Odpowiedzialność za:
• Sprawne działanie księgowości w firmie;
• Zgodność działań finansowych przedsiębiorstwa z obowiązującymi przepisami podatkowymi i prawnymi;
• Spójność oraz usprawnianie procesów księgowych;
• Optymalizację polityki rachunkowości oraz zakładowego planu kont;
• Bieżące przekazywanie zarządowi informacji o sytuacji finansowej.

Wymagania:
• Wykształcenie wyższe kierunkowe;
• Doświadczenie min. 2 lata w pracy na stanowisku samodzielna księgowa;
• Praktyczna znajomość przepisów z zakresu rachunkowości, podatków oraz kadr i płac;
• Szeroka wiedza z zakresu księgowości, rachunkowości oraz prawa podatkowego;
• Mile widziana znajomość programów: Płatnik, Comarch Optima;
• Dobra znajomość pakietu MS Office;
• Umiejętność zrozumiałego przedstawiania danych finansowych oraz interpretowania przepisów;
• Bardzo dobra organizacja pracy własnej i umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:
• Możliwość zdobycia doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się firmie;
• Warunki finansowe dostosowane do bieżących doświadczeń zawodowych kandydatów;
• Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę.

CV ze zdjęciem prosimy przesyłać na adres: rekrutacja-ksiegowa@mvb.pl z dopiskiem „Samodzielna księgowa”.
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2002 nr 101, poz. 926).
Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.